Digitalizáció az építőiparban - AIDeation worshop (3 egymásra épülő tematikájú félnapos workshop - Debrecen)
Az ÉVOSZ, az MKIK, a HBKIK valamint az iConSoft kft. együttműködve a Vállalkozásfejlesztési Program keretében, az építőiparban dolgozó tervező és kivitelező szakemberek számára 2024 júniusában Debrecenben „Digitalizáció az építőiparban” címmel három különböző témakörben workshopokat szervez.
A digitalizációra egészen a közelmúltig inkább csak lehetőségként tekintettek az építőipar szereplői. A megváltozott gazdasági környezetben a hatékonyságnövelés érdekében az építőipar számára is egyre fontosabb feladat a digitális technológiák alkalmazása.
Helyszín: Hajdú-Bihar Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara (4025 Debrecen, Vörösmarty utca 13-15.)
A Digitalizáció az építőiparban program keretében elérhető workshopok:
1. AIDeation workshop (3 egymásra épülő tematikájú félnapos workshop)
Időpontok: 2024. június 4. – kedd (egész nap) - de. 8:30-12:30, valamint du. 13:00-17:00
2024. június 12. – szerda (fél nap) - de. 8:30-12:30 között
A workshopot a kis cégektől egészen a multinacionális nagyvállalatokig bárkinek ajánljuk, akik nem, vagy csak kevésbé használják a mesterséges intelligenciát (AI) a mindennapjaik során. A workshop interaktív formában valósul meg, és a résztvevők kérdései kivétel nélkül tisztázásra kerülnek. Mesterséges intelligencia (MI vagy AI) alkalmazására való készségek fejlesztése háromszor fél napban.
A workshop tartalma: a mesterséges intelligencia története, neurális hálók, építőipar specifikus alkalmazási példákkal /pl. lézer scanner, stb./, majd ötletelés.
A workshop témái:
- Milyen előnyökkel és hátrányokkal jár egy AI alapú megoldás.
- Különbség az adat alapú és a tapasztalat alapú gondolkodásmód között.
- Miért most érdemes az AI-be időt és energiát fektetni?
- Különbség a jó és a rossz adat között.
- Mire érdemes és mire nem érdemes AI-t használni?
- Neurális hálók.
- Egy AI projekt teljes folyamata az információ gyűjtéstől a valódi használatig.
- Hogyan lehet elindulni az adat alapú gondolkodás és a döntés támogató rendszerek világában?
A workshop megkezdése előtt egy rövid kérdőív segítségével felmérjük a résztvevők tudásszintjét, majd ez alapján szabjuk személyre az előadásokat. Hisszük, hogy egy ilyen workshop akkor igazán hatékony, ha nem csak a tudás kerül átadásra, de ötletek is születnek arra, hogy hogyan lehet mindezt alkalmazni. Ezért a workshop három részből áll, két félnapos tudásmegosztásból és egy félnapos ötletelésből. Az ötletelésre szánt fél nap során priorizáljuk az ötleteket üzleti haszon és megvalósíthatóság szerint, az adatalapú döntéstámogató rendszerek kiépítése érdekében.
Résztvevői létszám: max. 13 fő/csoport.
2. Hatékonyság növelése MI (mesterséges intelligencia) asszisztensek használatával
ChatGPT és egyéb nagy nyelvi MI modellek használata
Időpont: 2024. június 11. – kedd (fél nap) - de. 8:30-12:30 között
3. Képgenerálás MI (mesterséges intelligencia) alapon, professzionális képek generálása üzleti környezetben
Marketing, Látványterv, Értékesítés, …
Időpont: 2024. június 11. – kedd (fél nap) - du. 13:00-17:00 között
A programokon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Az előzetes jelentkezésükhöz kérjük, hogy az alábbi linken elérhető jelentkezési lapot legkésőbb 2024. április 29-ig töltsék ki. A programokkal kapcsolatos további tájékoztatást a regisztrációk beérkezést követően megküldjük a jelentkezők részére.
A workshopokkal kapcsolatban további információt az ÉVOSZ Titkárságán Pete Zoltán (Tel: +36 30 96 14 326; E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.), valamint Dr. Kiss András (HBKIK - Tel: +36 30 967-8891; E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.) ad.
Esemény tulajdonságai
Esemény kezdete | 2024 06 04 8:30 |
Esemény vége | 2024 06 04 12:30 |